12.12.2016 – chór Spontaneo

W drugi poniedziałek grudnia, w ramach cyklicznych spotkań muzycznych, zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z chórem Spontaneo. Jest to amatorski chór mieszany, który powstał w 2013 roku. Jej kierownik, p. Dorota Czerwińska, jest jego duszą i ciałem. To jej charyzma, zapał, radość i chęć wyrażania uczuć poprzez śpiew sprawiły, że wszyscy członkowie chóru promieniując radością, śpiewają z sercem i pasją. Członkami chóru są również rodziny – małżonkowie i ich dzieci. To czyni go wyjątkowym, niepowtarzalnym i jednocześnie intrygującym. Spontaneo zaprosił nas do wejścia w okres Bożego Narodzenia, w ten najpiękniejszy w roku czas miłości, dobroci i uśmiechu. W wykonaniu chóru usłyszeliśmy przepiękne kolędy i pastorałki – te znane, mniej znane i nieznane. Niezwykłą cechą tego koncertu była możliwość śpiewania razem z wykonawcami. Jeżeli ktoś spośród publiczności nie znał słów danej kolędy lub pastorałki, mógł skorzystać z wyświetlanego na ekranie tekstu.

Na koniec koncertu Pani Dorota Czerwińska po raz ostatni zaprosiła całą publiczność do wspólnego zaśpiewania jednej z współczesnych, świątecznych piosenek. Wszyscy członkowie chóru zeszli ze sceny. Chwyciliśmy się za ręce i razem zaśpiewaliśmy „Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa, przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak”. Niech te słowa pobudzą nas do zadumy i refleksji… Niech nas zatrzymają na chwilę i pozwolą oddać się nadziei i miłości, bo „ten szczególny dzień się budzi, niosąc ciepło w każdą sień, to dobroci dzień dla ludzi, tylko jeden w całym roku taki dzień”. Bo przecież już niedługo „cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem…”.

Zapraszamy do obejrzenia foto i wideo relacji z tego niesamowitego koncertu. Zapraszamy jeszcze raz do wspólnego śpiewu.