20.06.2016 – Music & Soul

­

20 czerwca 2016 odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert organizowany przez nasze Towarzystwo. Postanowiliśmy kolejny okres naszej działalności zakończyć soulem, gatunkiem łączącym muzykę gospel, rhythm, bluesa oraz niekiedy jazzu. W świat tego gatunku, który powstał pod koniec lat 50. XX wieku, zostaliśmy przeniesieni przez Kingę Kielich (wokal) i towarzyszących jej muzyków – Marcina Piekuta (piano&sax), Bartosza Kucza (bas) i Dawida Wirmańskiego (perkusja). Usłyszeliśmy kilka wspaniałych utworów, przy których trudno było utrzymać nogi w spokoju – garnęły się do tańca, do wystukiwania rytmu. Publiczność często nagradzała artystów sowitymi brawami, ciesząc się każdym utworem. Warto tu podkreślić, że Kinga Kielich zaśpiewała również swoje własne piosenki, do których napisała słowa, a muzykę skomponował Marcin Piekut, nauczyciel Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2. Artystka wielokrotnie zwracała się do niego per panie profesorze, co jednoznacznie wskazuje na ogrom uznania i sympatii. Największe wrażenie na słuchaczach sprawiło brawurowe wykonanie bluesa, którego mieliśmy okazję wysłuchać dwukrotnie, również na bis. Artystka zachwyciła wszystkich swoimi niesamowitymi możliwościami głosowymi, czystością brzmienia i swobodą w śpiewaniu. Towarzyszący jej muzycy również pokazali swój kunszt – grali utwory na pozór proste, łatwo wpadające w ucho, ale jednocześnie ambitne i wymagające sporych umiejętności odpowiedniego wydobywania dźwięków, które idealnie współgrały z wokalem.

Przed zaproszonymi artystami na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy nowy zespół, póki co nikomu nie znany… Nie zdradzając szczegółów, możemy jedynie powiedzieć, że mogliśmy podziwiać 5. letniego perkusistę i 7. letniego pianistę, którym towarzyszył ich tata – Marcin Piekut.  W ich wykonaniu usłyszeliśmy  utwór Joachima Mencla „Każdy wschód słońca„.

Żałujemy, że koncert skończył się tak szybko i że tak niewielu słuchaczy się pojawiło. Liczymy, że z Kingą Kielich i zespołem spotkamy się w następnym roku szkolnym. Dla wszystkich artystów wielkie brawa!

Poniżej prezentujemy obszerne fragmenty tego wspaniałego koncertu. Polecamy również galerię zdjęć.