25.04.2016 – recital wiolonczelowy

W ostatni poniedziałek kwietnia zaprosiliśmy Państwa na recital wiolonczelowy. Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy dwie wiolonczelistki Katarzynę Polonek i Małgorzatę Bleję oraz pianistkę Patrycję Wachowicz. Usłyszeliśmy dwie kompozycje – Wariację na temat rokokowy op. 33 P. Czajkowskiego i Suitę Włoską z baletu Pulcinella na wiolonczelę i fortepian I. Strawińskiego.

Zaproszone artystki pozwoliły nam zachwycić się doskonałą harmonią, zgraniem i czystością wydobywanych dźwięków. Oba utwory pokazały nam, że muzyka wiolonczelowa nie zawsze musi być trudna w odbiorze – może być przyjemna, zaskakująca, pięknie współbrzmiąca z fortepianem i jednocześnie, poprzez stosowane techniki gry, niesamowicie indywidualna. Była to dla nas wszystkich muzyczna uczta.

Recital był wyjątkowy, bo charytatywny. Zaproszone artystki swoim występem pomogły siedmioletniej Paulince Kaźmierczak, która urodziła się z rzadką wadą serca. Kwalifikuje się do interwencji kardiochirurgicznej, trudnej operacji prowadzonej na otwartym sercu. To właśnie dla niej, dla Paulinki, wykonawczynie naszego koncertu zrzekły się swojego honorarium, które zostanie przekazane na konto Fundacji Cor Infantis. Przed koncertem członkowie naszego Towarzystwa rozprowadzali cegiełki, z których dochód w całości został przekazany fundacji.

Poniżej prezentujemy obszerne fragmenty tego przepięknego koncertu. Polecamy również galerię zdjęć.