28.11.2016 – Tango, La Vita

­

W ostatni poniedziałek listopada zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z zespołem La Vita, który powstał na gruncie fascynacji tangiem. W swojej działalności muzycznej inspiruje się jest przede wszystkim twórczością Astora Piazzolli oraz takich grup, jak Bajofondo, Gotan Project czy Caravan Palace. Muzycy tworzący zespół – Michał Główka (akordeon/bandoneon), Kuba Czechowicz (skrzypce), Marek Dolecki (fortepian), Marcin Antkowiak (kontrabas) i Maciej Czarnecki (perkusja) – już jako uczniowie liceum wygrali we Włoszech międzynarodowy konkurs muzyki Astora Piazzolli. W 2012 roku nagrali swoją pierwszą, świetnie przyjętą płytę Tango Nuevo by Astor Piazzolla.

Na scenie zobaczyliśmy bardzo młodych ludzi. Po usłyszeniu pierwszych taktów Quejas de bandoneon (A. Troilo) wiedzieliśmy już, że koncert będzie mieszanką młodości, pasji i gorącego temperamentu. Usłyszeliśmy również Libertango (A. Piazzolla), Englishman in NY (Sting), Por una Cabeza (C. Gardel) czy Małgośka (M. Rodowicz) – była to fuzja argentyńskiego tanga, muzyki klasycznej i rozrywkowej. To mieszanka niesamowicie emocjonalna, ekspresyjna i wybuchowa. Usłyszeliśmy tango w mistrzowskim wykonaniu. Zobaczyliśmy artystów, którzy doskonale czuli się na scenie, a samo granie sprawiało im ogromną przyjemność. Była to prawdziwa, muzyczna uczta. Żałujemy, że koncert tak szybko się skończył.

Dla tych, którzy nie dotarli na nasz koncert i dla tych, którzy chcą jeszcze raz przenieść się w klimat Argentyny, poniżej prezentujemy obszerne fragmenty tego wspaniałego koncertu. Polecamy również galerię zdjęć.