30.05.2016 – Nauczyciele dzieciom

­

30 maja br. nasze Towarzystwo na spotkanie z żywą muzyką zaprosiło przede wszystkim dzieci. Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka, nauczyciele instrumentów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego przygotowali specjalny program artystyczny. Był on prawdziwą niespodzianką – do rozpoczęcia koncertu nikt nie znał wykonawców, ich liczby i repertuaru. Spodziewaliśmy się, że na scenie zobaczymy trzech do pięciu nauczycieli, a tym czasem, było ich aż… dwunastu.  Dopisała również publiczność – przyszły dzieci małe i duże, które wypełniły aulę w całości. To, co wszyscy usłyszeliśmy na scenie, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – wspaniałe melodie z bajek Disney’a czy śpiewane wspólnie przez publiczność piosenki z filmów naszego dzieciństwa i naszych dzieci. Wspaniałe wykonanie „Kaczki Dziwaczki, „Wysp Bergamuta”, „Jak rozmawiać trzeba z psem” czy „Króla Lwa” i „Pocahontas” sprawiło nam wszystkim wielką frajdę. Śpiewom i oklaskom nie było końca.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim wykonawcom za przygotowanie dla dzieci tak wspaniałej, muzycznej niespodzianki. Dzięki Państwa trudowi i poświęceniu prywatnego czasu, zgromadzona publiczność doskonale bawiła się, śpiewała i cieszyła się tą jakże cudowną chwilą. Sprawili Państwo wszystkim wiele radości, a sama możliwość podziwiania Państwa na scenie, była wisienką na torcie organizowanych przez nasze Towarzystwo koncertów. Takiego koncertu jeszcze nie było! Rozbawili i rozruszali Państwo wszystkich – i małych, i dużych. A co najważniejsze – sami się Państwo doskonale bawili i dzięki temu, swoim uczniom i ich rodzicom pokazali, że muzyka potrafi łączyć ludzi, potrafi czynić cuda…

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć i do obejrzenia obszernych fragmentów tego niezwykłego wydarzenia. Niestety, tym razem jakość zarejestrowanego programu nie jest najlepsza. Atmosfera koncertu i panująca za oknem temperatura były na tyle wysokie, że urządzenie do rejestrowania obrazu i dźwięku przegrzewało się i odmawiało współpracy. Stąd nie możemy wysłuchać wszystkich piosenek i zobaczyć wszystkich wykonawców, za co – zwłaszcza nauczycieli – serdecznie przepraszamy. Chcemy jednak ze wszystkimi podzielić się tym wspaniałym wydarzeniem, aby każdy kto nie był, mógł choć przez chwilę poczuć magię Dnia Dziecka.