Inauguracja obchodów 50-lecia POSM I st. nr 2

Szanowni Państwo,

tradycją szkolną stał się już festyn, który organizowany jest w pierwszych dniach czerwca. W tym roku  odbędzie on się w sobotę 3 czerwca i będzie miał, ze względu na początek obchodów jubileuszu 50-lecia szkoły, trochę odmienny charakter.

Zapraszamy wszystkich absolwentów i obecnych członków społeczności szkolnej. Część z nich nie tylko zresztą jako gości, ale także jako występujących na scenie artystów.

Rozpoczniemy na profesjonalnej scenie o godz. 11.00, a występy dzieci, nauczycieli, absolwentów
i przyjaciół szkoły przewidziane są do godz. 16.30.

Oddajemy do dyspozycji absolwentów budynek szkoły (obecnie już cały obiekt przy ul. Bydgoskiej 4 w Poznaniu), liczymy na spotkanie pełne ciepłych wspomnień i odnowienie dawnych przyjaźni.

Zorganizujemy wraz z harcerzami wspólną kuchnię, gdzie każdy będzie mógł za niewielką opłatą skorzystać z menu w postaci harcerskiej grochówki i kiełbasy. We wspólnej kawiarence, w której zaangażowani będą rodzice, można będzie za drobną również opłatą nabyć znakomite domowe wypieki i kawę. Animacją i organizacją zabaw dla dzieci zajmą się uprawnieni do tego harcerze. Chcielibyśmy w ten sposób pozwolić na to, aby wszyscy nauczyciele, także nauczyciele emeryci, mogli spotkać się i porozmawiać ze wszystkimi, także ze swoimi byłymi uczniami. Mamy nadzieję, że jak zwykle z muzyką w tle, festyn ten będzie okazją do radości, możliwością integrowania się i okazją do tych dobrych wspomnień i dobrej zabawy.

Poza dziećmi i nauczycielami naszej szkoły zagrają dla nas między innymi:

Mikołaj Kostka Quartet – formacja jazzowa składająca się aktualnie z muzyków środowisk katowickiej, wrocławskiej i poznańskiej Akademii Muzycznych w składzie Mikołaj Kostka – skrzypce, Mateusz Gramburg – fortepian, Jan Jerzy Kołacki – kontrabas, Adam Wajdzik – perkusja,

Michał Sobierajski – zdobywca trzeciego miejsca w drugiej edycji programu The Voice of Poland, z zespołem,

Alpha Dog – grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Gitarzyści Sergiusz Paszkiewicz i Grzegorz Kapuściński, Piotr „Delta” Targański – wokal, Antoni Cepel – perkusja i Adrian Kasprzak – gitara basowa,

oraz

Wiesław Prządka ze swoimi przyjaciółmi, których przedstawiać Państwu nie musimy.

Jacek Fokt