Koncert muzyki cerkiewnej

Drodzy Melomani, zapraszamy na jeden z ostatnich w tym roku szkolnym koncert organizowany przez nasze Towarzystwo. Tym razem we współpracy z fundacją Puenta zaprosiliśmy wykonawców specjalizujących się w muzyce cerkiewnej. Zapowiada się więc ciekawy wieczór. Usłyszymy Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego Partes, który tworzą Bartosz Gorzkowski, Özgür Fenercioğlu, Jarosław Dłużak, Mateusz Drab, Łukasz Kocur, Michał Łaszewicz i Seweryn Wieczorek.

Pomysłodawcą i szefem artystycznym zespołu jest Michał Łaszewicz, urodzony w Białymstoku chórmistrz i kompozytor. Od ponad 20. lat związany jest z poznańskim środowiskiem muzycznym. Jest absolwentem poznańskiej Akademii Muzycznej, realizatorem dźwięku i obrazu w studio nagrań AM i kierownikiem chóru Teatru Muzycznego w Poznaniu. Jest twórcą muzyki do licznych spektakli teatralnych, a także filmów animowanych i dokumentalnych. W swoim dorobku posiada dziesiątki aranżacji orkiestrowych i chóralnych, jest tez współtwórcą cyklu Speaking Concerts prof. Marcina Sompolińskiego.

Zapraszamy w poniedziałek 12 czerwca do auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej nr 2 I stopnia przy ul. Bydgoskiej 4. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00 – wstęp wolny.