Koncert z okazji 50-lecia POSM nr 2 – wspomnień czar

Obchody 50-lecie istnienia Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej nr 2 I st. rozpoczęły się od fantastycznego festynu szkolnego w czerwcu 2017 roku. Używając nomenklatury muzycznej, był on zaledwie preludium do czegoś większego, bardziej uroczystego… 30 września 2017 roku w Auli Nowa Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego na scenie spotkali się uczniowie, absolwenci i nauczyciele „Szeligowskiego”. Było to więc spotkanie pokoleń, ale przede wszystkim tych, którzy w jakikolwiek sposób są lub byli związani ze szkołą, którzy darzą ją sympatią i którzy myślami do niej wracają…

Koncert rozpoczęli uczniowie „Szeligowskiego”. Wysłuchaliśmy i zobaczyliśmy znakomite wykonanie bajki muzycznej Tadeusza Szeligowskiego pt. „Rybi bal”. Choreografię i fantastyczne stroje przygotowała Anna Strojna. Chór przygotowała Katarzyna Korpik, a pianistów Bianka Białas i Alina Stawicka. Dzieci pod okiem swoich pedagogów dały popis niesamowitych umiejętności. Nie ma się więc co dziwić, że występ wszystkim bardzo się podobał i oklaskom nie było końca. Koncert uświetnili zaproszeni absolwenci – ci młodsi i ci starsi. Występy muzyczne przeplatane były wspomnieniami nauczycieli, absolwentów i dyrektorów szkoły.

Jubileusz, to oczywiście udział dostojnych gości i oficjeli z Urzędu Miasta Poznania, Centrum Edukacji Artystycznej. Wszyscy odczytali listy gratulacyjne. Spotkanie zostało również uświetnione wspomnieniami Małgorzaty Kwaśnik-Chmielewskiej, córki założyciela szkoły, prof. Ludwika Kwaśnika. Przekazała ona również życzenia w imieniu żony prof. Kwaśnika, Marty Kwaśnik.  Kilka słów usłyszeliśmy również od wnuczki patrona, Bogumiły Szeligowskiej-Wojteckiej.

Wyjątkowy charakter koncertu, przepiękny występ dzieci oraz wysoki poziom artystyczny zaproszonych gości pozostaną na długo w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji koncertu, a zwłaszcza nauczycielom, za ich zaangażowanie w pracę z dziećmi, udział i pomoc w jego trakcie. Rodzicom dziękujemy za współpracę, zrozumienie i pomoc organizacyjną.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Dodaj komentarz