Spotkanie z solistami Teatru Wielkiego

Drodzy melomani, w imieniu Towarzystwa im. Tadeusza Szeligowskiego oraz dyrekcji Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2,  zapraszamy serdecznie na kolejny, poniedziałkowy koncert. Tym razem będzie to spotkanie z muzyką wokalną. W wykonaniu solistów Teatru Wielkiego w Poznaniu, Marii Jaskólskiej-Chrenowicz (sopran), Bartłomieja Szczeszka (tenor), Marka Szymańskiego (tenor) i Rafała Korpika (bas), usłyszymy najbardziej znane i lubiane arie i pieśni Stanisława Moniuszki, Karola Szymanowskiego, Feliksa Nowowiejskiego, Giuseppe Verdiego i Sergiusza Rachmaninowa. Nie zabraknie też pieśni neapolitańskiej.

‌Spotkanie poświęcone będzie również pracy pianisty akompaniatora i korepetytora, stąd tytuł koncertu Czwarta noga od fortepianu. Solistom towarzyszyć będzie pani Zdzisława Waliszewska – długoletnia akompaniatorka i dziekan wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Liczymy na to, że po koncercie, wszyscy znajdziemy czas na wspomnienia związane z jej pracą z wieloma artystami poznańskiej sceny operowej.

Koncert poprowadzi Teresa Brodniewicz, która przez wiele lat była krytykiem muzycznym w naszym mieście.

Zapraszamy 26 listopada 2018 roku na godz. 18:00 do Sali Koncertowej POSM I st. nr 2 przy ul. Bydgoskiej 4. Wstęp wolny.